LYŽOVÁNÍ - SCHLADMING/Dachstein - Silvestr 2016

Až 4 dny lyžování v rakouských Alpách 28.12. 2016 - 1.1.2017

Informace o oblasti

Největší lyžařská oblast Rakouska - Ski Amadé je známý zimní region, který leží ve spolkových zemích Salzburg a Štýrsko. Sportwelt Amadé se nachází 70 km od Salzburgu a v Alpách se mu co do velikosti může rovnat jen italský Dolomiti Superski nebo francouzská střediska Paradiski, Espace Killy a Les 3 Vallées.

Spojením známých zimních center Salzburger Sportwelt, Schladming - Dachstein Tauern, Gastein, Hochkönings Winterreich a Grossarltal vznikla jedna z největších lyžařských oblastí v Rakousku, která pro svoji kvalitu získala titul „Top 5 Rakouska“. Atraktivní je tzv. „čtyřhoupačka“, která propojuje lyžařská střediska přes horské vrcholy Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm.

Schladming - Dachstein Tauern nabízí to nejlepší co si lyžař může přát. Sjezdovky všech stupňů obtížnosti, vybavení na nejvyšší úrovni, včetně zařízení na výrobu umělého sněhu, běžecké lyžování,
860 kilometrů sjezdovek, 270 vleků a více než dvě stovky pohostinných chat a barů. Tato oblast se stává pravidelným hostitelem špičkových sportovních podniků, např. Světový pohár (známý noční slalom a Super G, snowboardové šampionáty apod.)

Toto centrum nabízí:

- stovky kilometrů sjezdovek všech obtížností

- sjezdovka s měřením rychlosti

- sjezdovka s juboxem (navolíte si vlastní hudbu)

- snowpark

- sáňkařská dráha

- možnost vytisknout si na konci dne přehled ujetých kilometrů a převýšení

Na jeden skipas můžete lyžovat v oblasti mnoha údolí a horských hřebenů.  V rámci oblastí je vše propojeno celou řadou linek skibusů, které vás bezplatně dovezou do devíti středisek. S vaším skipasem můžeme také vyjet kabinovou lanovkou na ledovec Dachstein a prožít si nezapomenutelný den ve výšce takřka 3.000 m n.m. V rámci dne na ledovci je možné vystoupit až na samotný vrchol Hoher Dachsteinu (převýšení 300 m, mačky, cepín, helma).

 
Oblast nabízí noční lyžování, dráhy s měřením času, fun parky, terény freeride. Nad městem Schladming se tyčí Planai se 4 km dlouhou FIS sjezdovkou s převýšením 1.100 m a 9 km dlouhá trať vede z vrcholu Hochwurzen do Rohrmoosu. Tréninkovou horou světové extratřídy s velkorysou nabídkou lyžařských sjezdovek je Reiteralm. Kvalitní běžecké stopy vedou údolím řeky Dnna a také na náhorní planině pod Dachsteinem.